Kadife Kumaşın Kıyafetlerde Kullanımı Kadife Kumaşın Kıyafetlerde Kullanımı

Kadife Kumaşın Kıyafetlerde Kullanımı

14.05.2020 - Moda - Oğulcan P.

Kadife Kumaş Nedir?

Kadife; yüzeyinde belirli uzunlukta bırakılmış ham maddenin lifleriyle kaplı, parlak ve yumuşak kumaş olarak bilinmektedir. Naylon, yün, pamuk veya ipekle dokunan bu kumaş ile güzel ve yumuşak bir görünüm elde edilir. Kadife kumaşlar, hem günlük kıyafetlerde hem gece kıyafetlerinde sıklıkla tercih edilen bir kumaş olarak dolaplarda yer edinmektedir.

Kadife Kumaşın Kıyafetlerde Kullanımı

Kadife kumaşlar; birçok alanda kullanımı olan, seçeneği fazla bir kumaş türüdür. Döşemelik, perdelik ve giyimlik kumaşlar incelendiğinde kadife kumaşa sıklıkla yer verildiği görülmektedir. Günlük ve özel giyim tarzında şık bir görünümü daima yanında taşımak isteyenler için, kadife kumaşın kıyafetlerde nasıl kullanıldığını inceleyelim.

Giysilerde kadife kumaş, her ne kadar kış mevsiminde daha çok tercih edilen bir kumaş gibi görünse de diğer mevsimler için de kombinlenmesi oldukça kolaydır. Kadife pantolonlar, gömlekler ve ceketleri seçerek her mevsim üzerinizde kadife şıklığını taşımanız mümkün olmaktadır.

Kadife kumaş, kıyafetlerde kullanılırken, tarzınızı ön plana çıkaracak birkaç küçük dokunuş ile şıklık sağlanabilmektedir. Kadifenin sahip olduğu renk çeşitliliği ve uyumu, her tarz için zevkli bir görünüm elde etmeyi sağlamaktadır.

Kadife'de Uyumu Yakalamak

Tercih edilen kıyafet, kadife kumaşa sahip bir elbise ise; elbiseyi ön planda tutacak düz ve sade bir ceketle stil yaratmak, çok güzel bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Gece kıyafetlerinde sıklıkla tercih edilen kadife elbiseleri, günlük yaşantınızda da bu şekilde kombinlemeniz oldukça kolay ve konforludur.

Vazgeçilmez olan kadife ceketler ise hem klasik kıyafet seçimlerinde hem de günlük kıyafet seçimlerinde şık bir görünüm elde etmenizde kurtarıcı parça olarak değerlendirilmektedir. Ceketin altında tercih edeceğiniz tişört veya gömlek yapısı her zaman daha ince ve düz bir görünüme sahip kumaştan olmalıdır. Renk ve stil uyumunu sağlamak açısından kıyafet seçimlerinde kadife giysileri tercih ederek kombin oluşturabilirsiniz.

Kadifenin bir diğer vazgeçilmez parçası olan ve çoğu kişinin dolabında en az bir tane yer edinmiş olan pantolonlar, sıklıkla tercih edilenler arasında yer edinmektedir. Kadifenin sahip olduğu yumuşak dokusu rahatlık sağlarken, pamuklu içeriği sayesinde günlük stile uyarlaması oldukça kolaydır. Kadife bir pantolonun üzerine, ince saten bir gömlek veya pamuklu yapıda tişört tercih ederek oldukça şık bir görünüm elde etmeniz mümkündür.

14.05.2020 - Moda- Oğulcan P.