FR-Güç Tutuşur Kadife Kumaş FR-Güç Tutuşur Kadife Kumaş

FR-Güç Tutuşur Kadife Kumaş

14.05.2020 - Tekstil - Reşat H.

Güç tutuşur kumaşlar ile alakalı ilk bilinmesi gereken şey, 2 farklı tipte uygulama olduğudur. Bu uygulamalar; iplikten FR ve kimyasal ile FR uygulamalarıdır.

Bu uygulamalardan hangisini kullanmak isteyeceğiniz, alacağınız kumaşı nerede kullanacağınız ve ne kadar uzun soluklu kullanmak isteyeceğiniz ile doğru ortantılıdır. Bazı elyaf tipleri kendi doğaları gereği diğerlerine göre daha güç tutuşma yeteneğine sahiptir, bu da akıldan çıkarılmamalıdır.

İplikten FR uygulaması ev içi kullanımlarda özellikle perdeler için daha sağlıklı olacaktır. Bu uygulama, perdelerin güç tutuşmasını sağlayacağı gibi evde yaşayanları da kimyasal uygulamalardan uzak tutacaktır.

Lüks Kadife, iplikten ve kimyasal ile FR uygulaması tekniklerini hem örme hem de dokuma kadifelerine 2012 yılından beri uygulamaktadır.

Toplamda 27 farklı konstrüksiyon üzerinde bu uygulamaları yapabilme kabiliyetine sahibiz.

İplikten FR uygulaması perdelik kullanımı için tuşeyi kaybetmeme anlamında kimyasal FR kullanımından daha çok tercih edilmektedir. Kimyasal FR uygulaması ile kumaşın arka kısmı sertleşmekte ve ürün döşemelik kullanım için daha uygun bir hale gelmektedir.

Ayrıca, Trevira CS ve no-name FR uygulamaları, hem dokuma hem örme kalitelerimize başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Büyük bir yenilik olarak Lüks Kadife, çevre kirliliği ve iklim sorunlarına katkıda bulunabilmek amacıyla hali hazırda üretimini yaptığı Recycle kumaşları FR ile birleştirerek bütün müşterilerimize Recycle-FR kumaşlarını sunmaktadır.

14.05.2020 - Tekstil- Reşat H.