EcoVero Viskon Kumaş EcoVero Viskon Kumaş

EcoVero Viskon Kumaş

03.02.2023 - Kumaş - Reşat H.

Sürdürülebilir ve yaşanabilir bir dünya için yapmış olduğumuz en son yenilik olan EcoVero kumaşımızı değerli sektör üyelerimiz ile Heimtextil 2023 fuarında paylaşmış bulunuyoruz.

Son yıllarda artan iklim krizi, çevre kirliliği, atık sorunları ve enerji riskleri sebebiyle alabileceğimiz bütün önlemleri almaya, yapabileceğimiz bütün yatırımlarımızı 2023 yılı itibarı ile de yapmaya ve araştırma geliştirme faaliyetlerimizi de bu istikamette gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Bu anlamda yaptığımız en son Ar-Ge ürünümüz olan EvoVero kumaşımız, alanında dünyanın önde gelen kuruluşu olan Lenzing firmasının, kendi sürdürülebilir ormanlarından elde ettiği viskon elyafını kullanarak ürettiğimiz kumaşımızdır.

Sürdürülebilirliğin sadece hammadde tedarikinden ibaret olmadığının bilincinde olarak, işletmemizde kumaşın üretiminde kullandığımız diğer hammaddelerimiz, makine parkurumuzun bu prensip ile çalışıyor olması, boya ve apre tezgahlarımızın da bu minvalde işlerini yapması sebebiyle bu ürünümüz, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek adına Lüks Kadife'nin tekstil dünyasına bir armağanıdır diyebiliriz.


03.02.2023 - Kumaş- Reşat H.