Geri Dönüşümlü İplikten İmal Edilmiş Kadife Kumaş Geri Dönüşümlü İplikten İmal Edilmiş Kadife Kumaş

Geri Dönüşümlü İplikten İmal Edilmiş Kadife Kumaş

24.06.2020 - Kumaş - Reşat H.

Geri Dönüşüm Nedir?

Geri dönüşüm, yeniden değerlendirilebilme olanağı olan atıkların çeşitli işlemlerden geçerek üretim sürecine yeniden dahil olmasıdır. Geri dönüşüme olan ihtiyaç, savaşlar nedeniyle ortaya çıkan kaynak sıkıntılarıyla baş göstermiştir.

Geri Dönüşümün Önemi Nedir?

Geri dönüşümün amacı; kaynakların lüzumsuz kullanılmasını önlemek ve atıkların kaynağında ayrıştırılması ile birlikte atık çöp miktarının azaltılmasını sağlamaktadır. C Demir, çelik, bakır, kurşun, kâğıt, plastik, kauçuk, cam, elektronik atıklar gibi maddelerin geri dönüşüm ve tekrar kullanılması, tabii kaynakların tükenmesini önleyecektir. Ayrıca, geri dönüşüm ile elde edilen malzemede endüstriyel işlem sayısı azaldığı için enerji tasarrufu ve çevre temizliği sağlanmaktadır.

Geri Dönüşebilen Maddeler Nelerdir?

Cam, kâğıt, alüminyum gibi metaller, plastik, piller gibi kimyasal malzemeler, bilgisayarlar gibi elektronik aletler, beton, organik atıklar, tekstil ürünleri, ahşap ürünler.

Bu anlayıştan yola çıkarak Lüks Kadife, geri dönüşümlü iplikten imal edilmiş kumaş üretiminde sektörün lokomotif firması konumundaki yerini almış bulunmaktadır. Kendi grup firmamız olan KFS Küçükçalık Filament Ve İplik Sanayi tarafından imalatı yapılan iplikler ile üretilen bu kumaşlarımızı, güncel piyasa talepleri ve trendlerine uygun olarak imal etmekte ve bu özel kadife kumaşlarımızı başta Amerika ve İngiltere olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde müşterilerimiz ile buluşturmaktayız. Geri dönüşümlü iplikten imal edilen kumaşlarımızı, düz, jakarlı ve örme olmak üzere bütün kalitelerimizde kullanabilme kabiliyetine sahip durumdayız.

24.06.2020 - Kumaş- Reşat H.