Perdelik Kadife Kumaşlar ve Özellikleri Perdelik Kadife Kumaşlar ve Özellikleri

Perdelik Kadife Kumaşlar ve Özellikleri

14.05.2020 - Kumaş - Reşat H.

Ev tekstiline dair her ürüne özgünlük ve değer katan kadife kumaşların en çok kullanıldığı iç mekan ürünlerinden biri de perdelerdir. Perdelik kadife kumaşlar, hem klasik hem de modern olarak dizayn edilmiş alanlara uyum gösterebilecek çeşitliliktedirler. Perdelik olarak kullanılabilecek kadife kumaş çeşitleri; jakar kadife kumaş, düz kadife kumaş, baskılı kadife kumaş, piliseli ve embos desenli kadife kumaş olarak sınıflandırılabilmektedir.

Özellikle oteller ve gün ışığının kısıtlanmasının arzu edildiği projelerde dim-out perdelik kalitemiz tercih edilmektedir.

Ayrıca FR uygulamaları sayesinde, iç mekanlarda kullanılan kadife perdelerin güç tutuşması ve olası bir felaketi önlemede ilk adımın atılmış olması büyük önem taşımaktadır.

Perdelik Kadife Kumaşların Kullanım Alanları

Perdelik kadife kumaşların en çok tercih edildiği kullanım alanı fon perdeleridir. Kadife fon perdeleri, kullanıldığı alanları dokuma veya örme yapıları sebebiyle daha dolu ve şık gösterir.

Evlerde, otellerde ve hatta çalışılan sektörün dinamiklerine göre iş yerlerinde dahi kullanılmaya uygun olan kadife kumaşlı perdeler, her dönemin modasına uygun şekilde üretilebilir. Perdelik kadife kumaş üreticileri tarafından farklı doku ve desenlerde üretilen perdelik kadife kumaşlara Türkiye'nin ve hatta dünyanın dört bir yanındaki iç mekanlarda rastlamak mümkündür.

Perdelik kadife kumaş fiyatları

Dekoratif perdelik kadife kumaşlarla ilgili en sık sorulardan biridir: "Kadife perdelik kumaş pahalı mı?"

Kadife kumaşlar pamuk, viskon, polyester, keten gibi birbirinden farklı nitelikte olan ve dolayısı ile birbirinden farklı fiyat aralığındaki ipliklerle dokunabilmektedir. Bu nedenle perdelik kadife kumaş fiyatları hakkında net bir rakam bilgisi verilemez. Her tür kumaşta olduğu gibi kadife kumaşların görünümünde de üretimde kullanılan teknikler, ham madde ve üretim sürecinde uygulanan işlemlerin niteliği oldukça etkilidir.

Bu detaylar kaliteli ve göz alıcı bir dekor yaratma açısından önem taşır. O nedenle en uygun perdelik kadife kumaşlar hakkında araştırma yaparken kalite ve perdelik kumaş üreticisi firma hakkında güvenilir bilgilere sahip olmak da önemlidir.

Kadife kumaş ile alakalı yüksek fiyat algısı geçmiş dönemlerde dokunmasının ve boyanmasının hayli zor oluşundan, ham madde tedarik sıkıntısından ve işletme giderlerinin yüksekliğinden ileri gelmektedir. Ancak günümüzde, ham madde tedariği, teknolojik gelişmeler ve zamanla oluşan üretim bilgisi sayesinde ulaşılmayacak seviyelerde değildir.

Birbirinden farklı görünüm ve dokuya sahip olan göz doldurucu kadife kumaşlar Lüks Kadife bünyesinde üretilmektedir. Türkiye'deki en iyi perdelik kadife kumaş üreticileri arasında, zirvede konumlanan Lüks Kadife bugün, dünya devi ev tekstili üreticilerinin ilk tercihi olmaktadır. Tüm yaşam alanlarına şıklığı ve konforu bir arada getiren perdelik kadife kumaşlar hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

14.05.2020 - Kumaş- Reşat H.